REVITALIZACE A ROZŠÍŘENÍ PLAVECKÉHO BAZÉNU V PRACHATICÍCH

U STADIONU 261, 383 01 PRACHATICE

Cílem architektonicko-provozního záměru byl funkční návrh rozšíření a úpravy stávajícího plaveckého bazénu tak, aby zařízení bylo schopno po takřka 30-ti letech provozu poskytovat služby odpovídající nejen současné době, ale i do budoucna.
Záměr významně rozšiřuje škálu nabízených relaxačních služeb, např. Dětský svět, Víceúčelový bazén (rehabilitace, plavání miminek, plavání předškoláků), Tobogánové atrakce, relaxační Solný svět s bazény se slanou vodou (vnitřní a vnější), Saunový svět s vnitřní a venkovní částí, apod… Dále byl upraven způsob odbavení zákazníků a vytvořeny jedny společné šatny pro lepší odbavování rodin s dětmi jako i škol na plaveckou výuku. Díky novým atrakcím a střediskům bude zařízení schopno obsloužit více zákazníků v nové kvalitě a za významně lepších celkových ekonomických výsledků zařízení.

Nové přístavby jsou řešeny, vzhledem ke stávajícímu stavu, co nejjednodušší a nejčistší s výraznými prosklenými plochami. Architektonickým záměrem je jasné oddělení stávajícího objektu od nově navrhovaných částí, které jsou navrženy tak, aby působily jemně a decentně. Výjimku tvoří samotné tobogány, kde jsou uvažovány veselé barvy.

Autor: VMS projekt s.r.o.
Ing. Radek Steinhaizl
Ing. arch Žaneta Linhartová
Ing. arch Kateřina Stárková

VMS Projekt:
– dokumentace společného stavebního povolení (ÚR+DSP)
– dokumentace pro provedení stavby (DPS)

Generální projektant: VMS projekt s.r.o.

Investiční náklady: cca 240 mil Kč

Investor: Město Prachatice, Velké náměstí 3, 383 01 Prachatice